Me vajame positiivsust ja armastame positiivselt mõtlevaid inimesi, aga mil määral saab seda mõtlemisviisi omandada ja kui omandatud, siis praktiseerida. Kunas muutub positiivne mõtlemine mõtleja jaoks ohtlikuks?
Koolitussaali koguneb grupp inimesi. Kohe algab positiivset mõtlemist õpetav kursus, mis lubab tänu positiivse psühholoogia teaduslikule foonile heaolu. Kuidas olla positiivne, kui suhted lähedaste või töökaaslastega on halvad ning makseraskustesse sattumise hirm ei lase aega korrakski maha võtta. See lahendus näib olema olemas ja heaolu pole kellegi jaoks mägede taga. Vilunud Koolitaja ja tema Guru näpunäidete kohaselt võtab üks värvikas ühiskonnakild omale eesmärgiks seilata mööda negatiivsuse karidest, et jõuda ihaldusväärsetele positiivse ellusuhtumise paradiisisaartele, kuid kuidas nende retk õnnestub.
„Inimesed naeravad veel mitu kuud hiljem peale etendusel käimist ja meenutavad teatud situatsioone,“ meenutas Vilunud Koolitaja rollis üles astunud Anne-Mai Tevahi tagasisidet 2017 aastal toimunud etendustele. „Kes vaatamas on käinud, on leidnud selle miski, mis liigutab ja paneb paralleele otsima.“
Lavastus on valminud Vilde teatri lavastaja ja Tartumaa kultuuritegija tiitli pälvinud lavastaja Janno Puusepa käe all. Näidendi teksti on kirjutanud Signe Heiberg.
Osades: Anne- Mai Tevahi, Peeter Piiri, Ülle Sillamäe, Katrin Kivi, Ingrid Ulst, Tiina Tasa ja Claus Mootse. Etendus on ühes vaatuses.
"Positiivseks 60 minutiga " esietendus 21. aprillil Tartus, Dorpati Konverentsikeskuse Baeri saalis. Toetas Eesti Kultuurkapital.